Kudo LT

Atviras Jurbarko Jiu-Jitsu čempionatas

Balandžio 3 dieną Jurbarko A.G.G. gimnazijoje vyko atviras Jurbarko dziudzitsu čempionatas. Jame dalyvavo 85 kovotojai iš Jurbarko, Vilniaus, Kauno, Molėtų, Ukmergės, Šakių ir Tauragės. Varžybas organizavo Jurbarko sporto klubas "Pantera". Kovos vyko boks

Dziudzitsu- (jp. 柔術 švelnumo menas) - japonų kovos menas, pasižymintis imtynių, laužimo ir smūgiavimo elementais. Varžybose buvo leidžiami visi imtynių veiksmai, tiek stovesenoje, tiek parteryje (rankų, kojų, sprando laužimai bei smūgiai į korpusą). Stovėsenoje leidžiami smūgiai iš rankų tik į korpusą, o iš kojų - į visas kūno vietas. Šiame turnyre kovotojai nedėvėjo kimono.
Lietuvos Kudo sporto federacijos nariai, Ukmergės fight klubo sportininkai sudarė 11 kovotojų komandą. Galime pasidžiaugti, kad pirmos vietos atiteko: Klaudijui Aukštuoliui, Juditai Petro, Aivarui Simonaičiui, Jaronimui Domanskiui ir Mindaugui Dainekai. 2 vieta džiaugėsi Žygimantas Ramaška, o 3 vieta atiteko Aurimui Šmigelskui, bei Mindaugui Orlingiui. Kitiems sportininkams fortūna šį kartą nesišypsojo, jie pralaimėjo pirmasias kovas, dėl to kovoti dėl medalių jiems neteko.
Tenka paminėti - Klaudijus Aukštuolis, būdamas 15 metų, laimėjo visas 3 kovas anksčiau laiko, kovodamas su 17 metų priešininkais. Judita Petro taip pat anksčiau laiko laimėjo visas kovas (mergaitėms buvo taikoma tik imtynių technika).
Sportininkus treniruoja Artūras Sakas, Eugenijus Simonaitis.